brand: "rise by sawtooth"
price: "SAR 5423"
currency: SAR
in_stock: true
category: "Electronics"
url: https://www.desertcart.com.sa/products/67949012-sawtooth-st-com-4pc-16-rmm-s-command-series-4
store_origin: SA
region: Saudi Arabia
---
# Sawtooth ST-COM-4PC-16-RMM-S Command Series 4-Piece Set with 16" Bass Drum, Hardware &amp; Zildjian S Family Cymbals, Red Mirror Metallic
**Brand:** rise by sawtooth
**Price:** SAR 5423
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Sawtooth ST-COM-4PC-16-RMM-S Command Series 4-Piece Set with 16" Bass Drum, Hardware &amp; Zildjian S Family Cymbals, Red Mirror Metallic by rise by sawtooth
- **How much does it cost?** SAR 5423 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- rise by sawtooth enthusiasts
## Why This Product
- Trusted rise by sawtooth brand quality
## Features
- 16"x16" Bass Drum, 10"x10" Tom, 14"x14" Floor Tom, 13"x5.5" Snare Drum
- Select 6-ply poplar shells produce a classic warm punchy tone with live sonic lows. 1.6mm steel Triple Flanged hoops on toms, and snare. Includes virgin bass drums with Telescopic Bass Drum Spurs
- Includes: ChromaCast Hi-Hat Stand, Straight Cymbal Stand, (2) Boom Cymbal Stands, Snare Stand, Drum Throne, &amp; 5A Drumsticks