title: "Cyclone Baffle Bin Runner Replacement for Dyson V10 V11 V15 SV12 SV14 SV15 SV..."
brand: "wywy.wide"
price: "SAR 145"
currency: SAR
in_stock: null
reviews_count: 6
store_origin: SA
region: Saudi Arabia
---
**Brand:** wywy.wide
**Price:** SAR 145
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Summary
> 🌀 Slide into flawless cleaning with the ultimate Dyson bin runner upgrade!
## Quick Answers
- **How much does it cost?** SAR 145 with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- wywy.wide enthusiasts
## Why This Product
- Trusted wywy.wide brand quality
## Description
Details:This replacement bin runner 100% compatible with Dyson 8 inch bin vacuum cleaner of V10 V11 V15 SV12 SV14 SV15 SV22 models.100% Brand new, made of high quality material, good effective and durable to use.The bin runner replacement parts is exquisite workmanship, the same as the original one. Match the original equipment perfctly.The bin runner comes with the disassembly tools, make it easier for you to disassemble and replace the bin runner, the whole process takes only a few minutes.Package Contents:1*Bin runner replacement part 1*Philips screwdriver 1*T8 Torx screwdriverNote: 1. The real color of the item may be slightly different from the pictures shown on website caused by many factors such as brightness of your monitor and light brightness. 2. Please allow slight manual measurement deviation for the data. 3. We provide a complete dismantling V10 V11 V15 cyclone baffle, you can follow the video operation to remove the big bin runner and install the new one.
## Features
- Cyclone baffle big bin runner replacement for Dyson V10 V11 V15 SV12 SV14 SV15 SV22 vacuum cleaner, suitable for 8 inch bin vacuum cleaner, NOT match 6 inch and 10 inch version.
- This bin runner replacement parts can 100% match the V10 V11 V15 series vacuum cleaner 8 inch dust bin. It completely restores the function of the cyclone baffle, solves the problems of dust bucket falling off and failure to open the dust bucket cover automatically.
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Manufacturer | KLS |
| Part Number | VES2467 |
| Product Dimensions | 1 x 1 x 1 cm; 27.22 g |
| Item model number | For V10 V11 V15 SV12 SV14 SV15 SV22 |
| Size | Long for 8 inch Bin |